Najzanimljiviji sajt Balkana

Jedan kinez iz grada Hangzhou,Hao Jinxi uspeo je za gotovo sedam meseci da napravi  kopiju ruskog tenka T62.
Za ovo njegovo neobično delo potrošio  je oko 90.000 evra, a tenk je napravio kod kuće....

Hao je svoj tenk ofarbao u maskirne boje,da bi bio što realniji  napravio je i cev za projektile kao i nezaobilazne debele gusenice.Hao je tenk uradio u omeru 1:1 Težina tenka je oko 10 tona 3.27 metara je širok i dugačak je 6.24 metara.
Sam tenk može da se kreće svega 16 km/h.Ipak tenk T62 ovog kineza ne može da ispaljuje prave projektile nego mešavinu etana i kisika."Moj tenk koji sam napravio nije opasan po ljude.Napravio sam ga više radi zabave ",rekao je medijima Hao.

On inače poseduje kompaniju koja pravi turističke vozove.I Ho se nada da će tenkovi kao što je ovaj koji je napravio u svom dvorištu u skorije vreme biti profitabilni.Jedan tenk je već uspeo da proda i nalazi se u parku u Mongoliji,

Hoa kaže ima izgleda da proda još nekih 3o-ak komada?"Park u Mongoliji želi turistima dati priliku da vide ove zanimljive tenkove.Hoa kaže još -"Počeo sam ih praviti jer je to bio veliki izazov za mene. Moj plan je jednog dana napraviti avion koji može leti",dodao je Hao.

loading...
Kliknite ovde i ostavite komentar

Kometari

• No comments found
loading...

Ako vam se svideo sajt dajte nam podršku, LAJKUJTE GA !
Pratite nas
i dok ste na Facebooku

Dodajte nas u krugove
pratite nas na...

Dodajte nas u krugove   pratite nas na TwitteruGoogle+  Twitter

Najnoviji naslovi

adiswitchbaner
 GM izrada sajta baner1 1